Bilgisayar Mühendisliği Bölümümüz Brezilya’nın Rio Grande do Sul Üniversitesi ile İş Birliğini Sürdürüyor

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Brezilya’nın Rio Grande do Sul Üniversitesi (UFRGS) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile Üniversitemiz Bilgisayar Mühendisliği Bölümü arasında 10 Mayıs Salı günü bir süredir devam eden iş birliklerini geliştirme amaçlı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Üniversitemiz adına Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Kızılçay ve öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Erkan Çetiner ve Dr. Öğr. Üyesi Ferdi Kara katıldı. Rio Grande do Sul Üniversitesi Üniversitesi adına ise toplantıya Bilgisayar Mühendisliği bölüm başkanı Prof. Dr. Dante Barone ve bölüm öğretim üyeleri Prof. Dr. Edison Pignaton de Freitas ve Prof. Dr. Walter Fetter Lages katıldı.

Toplantıda öğretim üyelerinin çalışma alanları eğitim programı ile ilgili bilgilendirmeler sonrasında yürütülmekte olan uluslararası projeler, planlanan uluslararası faaliyetler, öğrenci ve öğretim üyesi değişim imkanları masaya yatırıldı. Yenilenme sürecinde olan iş birliği anlaşmasının kapsamına Erasmus+ staj hareketliliğinin de alınarak bölümümüzden UFRGS’ye staj hareketliliği yapılması ve Brezilyalı öğrencilerin Üniversitemize gelmesi için imkan sağlandı. İki bölümün öğretim üyelerinin irtibatı sürdürerek önümüzdeki günlerde önemli projeler gerçekleştirmeleri bekleniyor.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin