Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Son Sınıf Öğrencilerinin Mezuniyet Projesi Ulusal Basında Yankı Buldu.

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Fakültemiz Bilgisayar Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri Aminenur Gökmen ve Refika Kaya’nın Dr. Öğr. Üyesi Erkan Çetiner danışmanlığında yaptıkları Mezuniyet  Projesi ulusal basında yankı buldu.

Proje hakkında açıklama yapan Aminenur Gökmen , "Oyunumuz bizim mezuniyet projemiz. Başlangıçta basit bir hayatta kalma tarzında oyun yapmayı tasarlıyorduk. Sonra dedik ki bir sürü oyun var. Neden bu oyun diğerlerinden farklı olmasın. Biz bunu daha özgün hale getirmek adına daha yerelleştirme kararı aldık. Oyunu yerelleştirerek Zonguldak'ın simgelerini oyuna dahil ettik. Bunları oyun içerisinde görev haline getirdik. Böylece oyunu daha oynanır şekilde kıldık. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da karşı koyulan bir şeyin olması gerekti. Onu da gündemden olması adına koronalı maske takmayan insanlar olarak yaptık. Onlara karşı koyarak da aşı fırlatarak maskeli hale getirdik. Oyun süreci böyle ilerledi. Oyun toplamda iki aya yakın sürdü. Sonunda hedefimize ulaştık" dedi.

Öğrencilerimiz tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

https://www.haberturk.com/zonguldak-haberleri/96248539-bu-oyunda-yenilen-korona-viruse-yakalaniyordiploma-calismasi-icin-yaptiklari-bilgisayar

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/teknoloji/845997.aspx


Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin